registrace se slevou

Tortury - odhalení tajemné tváře, Muzeum Kutná Hora Úvod »Nezařazené » Tortury - odhalení tajemné tváře, Muzeum Kutná Hora29% sleva

100 Kč Konečná cena včetně PHE Cena klubová karta 100Voucher k dispozici

1 zákazník 683 dnů do konce 9 ksAKCE 1+1 navíc - Expozice ODHALENÍ TEMNÉ TVÁŘE KUTNÉ HORY + Strašidla a duchové ZDARMA :)

Jedná se o ojedinělou expozici pojatou k dosud ne zcela známému a zveřejňovanému tématu, kde Kutná Hora zde představuje svou odvrácenou a temnou tvář města v dobách "stříbrné horečky". Vše doprovází zvuková kulisa v autentickém prostředí.
Kontakt:

Telefon: +420 608 937 010, +420 736 485 407

E-mail: MuzeumB@seznam.cz

Poukazuje na skutečnost, že stříbro bylo podnětem od malých krádeží až po ozbrojené nájezdy na Kutnou Horu. Nejedná se zde pouze o známé či méně známé klasické zločiny, ale expozice se též zaměřuje na čarodějné rejdy páchané ve městě i na neřesti lehkých žen.
Muzeum B fotoSe zločiny byla spojená i doba husitská, kde se Kutná Hora stala v očích kacířů skoro symbolem zla. O tom i dalším se dozvíte v další části expozice - při pohledu na husitské zbraně a prostorový obraz vozové hradby.
Celou expozicí Vás budou provázet zajímavé texty skutečných procesů, vybíraných ze Smolných knih a archivů, včetně dobové obrazové dokumentace.
Ke shlédnutí je zde na 50 exponátů na mučení a trestání dle "Manuálu práva útrpného". Jedinečnou možností je i vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to bylo např. být zavřený v pranýři, natažený na skřipci, nebo sedět na židli pro čarodějnice ...
Muzeum vlastní desítky jedinečných a unikátních exponátů v České republice, o čemž svědčí i jejich použití pro filmová i dokumentární natáčení.

 

Muzeum - Odhalení temné tváře Kutné Hory
Vlašský dvůr - samostatný okruh
Havlíčkovo nám. 552
KUTNÁ HORA
284 01

Mapka:

Mapka


 Turnaje slevv naší nabídce naleznete více jak 400 slev

Strašidla a duchové - Muzeum Kutnohorských pověstí
Strašidla a duchové - Muzeum Kutnohorských pověstí | 9 ks | Jižní Čechy, Šumava 100140 Kč